KAYIT DUYURUSU

31 Ağu

  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  • Tüm Duyurular

Çocuk Gelişimi ve Yaşlı Bakımı Programlarını Kazanan öğrencilerimiz E-Kayıt yöntemiyleİlk ve Acil Yardım Programını kazanan adaylar ise şahsen kayıt  yaptıracaklardır. İlk ve Acil Yardım programı öğrencileri, kayıt için gereken belgeler ve sağlık kurulu raporları ile birlikte şahsen kayda üniversitemize geleceklerdir. Yaşlı Bakımı ve Çocuk Gelişimi Programını kazanan adaylar, e-kayıt yaptıracakları için kurumumuza gelmelerine gerek yoktur.

İlk ve Acil Yardım Programını kazanan adaylardan istenecek Sağlık Kurulu Raporu tam teşekküllü Devlet ya da Üniversite Hastanelerinden alınacaktır.

Kayıtlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız 

Alınacak sağlık kurulu raporunda; ÖSYM’nin Tercih Kılavuzunda açıkladığı özel koşul maddesinin (Madde 233) içeriğini karşılayan ifadeler bulunmalıdır. Sağlık kurulu raporunda boy ve kilosu belirtilmemiş adayların sağlık kurulu raporu kabul edilmeyecektir. Sağlık Kurulu Raporunun içeriği aşağıdaki örnekte sunulmuştur.

Sağlık Kurulu Raporunun İçeriği: Kişinin sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden ve ruh sağlığına, kurtarma-taşıma işlerinde sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olduğuna ittifakla karar verildiğini bildirir sağlık kurulu raporudur ifadesi yer almalıdır. Sağlık Kurulu raporunda boy ve kilonun belirtilmesi zorunludur.

Örnek Sağlık Raporlarına göz atmak için aşağıdaki raporlara tıklayınız

  


ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ (ÖSYS) YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU

Özel Koşul Madde 233:

Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması nedeniyle 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.